Okres jesienno-zimowy sprzyja pojawianiu się infekcji i przeziębień. A zarazić się można bardzo łatwo – w pracy, w szkole, w sklepie, a nawet w autobusie. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych metod, które w takiej sytuacji wzmocnią Cię i szybko postawią na nogi.
  • 1) czosnek:
  • Działa jak antybiotyk. Pomaga w walce z bakteriami i wirusowymi infekcjami dróg oddechowych. Powinien być jedzony na surowo, np. na kanapce lub w sosie czosnkowym. W czasie gotowania, smażenia, pieczenia lub po przelaniu wrzątkiem straci swoje właściwości lecznicze. Jedzony regularnie potrafi zwalczyć choroby, z którymi nie radzą sobie leki apteczne.
  • 2) alkohol:
  • To metoda wyłącznie dla dorosłych. Polega na wypiciu przed snem 1-2 kieliszków mocnego alkoholu, np. wódki lub nalewki. Może to być również gorąca herbata z dodatkiem takiego alkoholu. Rozgrzewa organizm i poprawa może nastąpić już po przebudzeniu.
  • 3) rozgrzej się:
  • Pomoże Ci w tym gorąca kąpiel z olejkami eterycznymi lub wygrzewanie się w łóżku. Leżąc w łóżku warto się wspomóc gorącą herbatą, gorącym mlekiem z masłem i miodem. Przydatny będzie również termofor, maść rozgrzewająca lub zjedzenie talerza gorącej zupy, np. rosołu.
  • 4) bańki:
  • To metoda stosowana w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Bańki od starożytności były stosowane w medycynie chińskiej, a ich działanie polega na pobudzeniu układu immunologicznego do walki z infekcją. Mogą być stawiane przy pomocy ognia lub metodą bezogniową (do kupienia w aptece).

Czasem organizm skupiony na walce z infekcją przestaje upominać się o jedzenie i picie. Nie wolno wtedy dopuścić do odwodnienia organizmu – pij dużo płynów i koniecznie jedz rozgrzewające zupy, które odżywią i dodadzą energii.

Najlepiej zacznij domową kurację leczniczą, gdy tylko poczujesz pierwsze niepokojące objawy, np. dreszcze, katar, ból mięśni lub stawów. Szybka reakcja pomoże zwalczyć chorobę, nim rozwinie się na dobre. Życzę ZDRÓWKA!;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *